Знайомство із MediaWiki

Знайомство із MediaWiki

Все частіше на теренах мережі інтернет з'являються проекти та підпроекти створені з використанням системи керування сайтом MediaWiki. Як правило, це енциклопедичні сайти та підсайти. Найвідомішим проектом створеним на MediaWiki є, мабуть, Вікіпедія. З рештою, для неї і розроблялась система керування сайтом MediaWiki. За період свого розвитку від перших версій MediaWiki зазнала суттєвих змін, які, звісно, покращили її функціональність та зручність використання.
Серед багатьох механізмів, які надає MediaWiki, слід відзначити можливість створення шаблонів та інфобоксів, які дозволяють визначати структуру відображення тих чи інших інформаційних блоків. Це дозволяє значно спростити подальше створення вмісту сторінок та скоротити час їх наповнення. Фактично, з допомогою створених продуманих шаблонів можна ввести певні стандарти для опису, наприклад, споруд, подій, персон, предметів та інших об'єктів.
Отже, якщо планується створення масштабного проекту з використанням, наприклад, Drupal чи іншої системи керування сайтом, чи взагалі написання сайту з нуля, то для створення енциклопедичної його частини цілком обгрунтованим буде застосування MediaWiki. Часто таким шляхом їдуть як великі корпоративні проекти, так і невеликі, які бажають мати свою своєрідну енциклопедію в електронному вигляді. Іноді зустрічаються методички для студентів на університетських сайтах та інше. Тож застосування MediaWiki може бути доволі різноманітним.