Система керування сайтом Drupal - перші враження

CMS  Drupal

Як правило, людям завжди цікаво дізнаватись щось нове у своєму житті. Не є вийнятком і сфера інформаційних технологій, а в нашому випадку - розробка сайтів. Як відомо, для розробки сайту є декілька шляхів. Наприклад, можна створювати сторінки з допомогою HTML, а можна застосувати і PHP з базою даних. З їх допомогою можна створити досить непоганий сайт. Проте, є деякі нюанси, які слід враховувати при розробці сайту. Наприклад, час який потрібно буде затратити для написання коду сайту у випадку його розробки від нуля. Тому тут слід проаналізувати чи є сенс затрачати на таке ресурси, чи краще використати якусь CMS - систему керування сайтом Drupal чи будь яку іншу.
Маючи попередній досвід роботи із різними CMS (Joomla, Wordpress, Ucoz), хочеться відмітити те, що кожна із них є кращою для вирішення певних задач. Дещо некоректно говорити, що якась система керування сайтом краща, а якась гірша, оскільки кожна розроблялася із певною ціллю, а далі вже йшла адаптація під конкретні потреби їх користувачів.
Отже, не буду говорити і про Drupal, що він є найкращим, чи щось в тому роді. На даний момент знайомства із системою керування сайтом Drupal можу відмітити деякі сторони, які мені імпонують. Насамперед, слід відзначити те, що це дуже гнучкий двигунець. Його можна використовувати як для створення невеличких сайтів, так і для побудови масштабних проектів. Як і інші ЦМС, володіє величезною кількістю розроблених модулів, які значно полегшують конфігурування сайту на Друпал. Тут же ж варто відзначити, що при потребі отримати певний функціонал слід пошукати відповідний модуль, хоча можна його і самостійно написати. Також, що інколи відіграє важливу роль, слід відзначити, що двигунець є абсолютно безкоштовний і розробка його ведеться на ентузіазмі різних розробників.
На сьогоднішній день для Drupal є розроблено досить багато тем та шаблонів, але він надає досить непогані засобі для самостійної розробки власних тем чи шаблонів з використанням наданих "заготовок".
Хочеться відмітити і чудовий інструментарій для створення різних форм та інших елементів. Про засоби, які надає нам система Drupal можна говорити довго, тому на цьому пост буде завершуватись, а про Друпал та інші ЦМС говоритимемо в подальших публікаціях.